Tüm Yazılar

MacOS E-Posta Kurulumu
09 Nis

MacOS E-Posta Kurulumu

Bu eğitselimizde yoğun istek üzerine Apple kullanıcılarının Mac OS X işletim sisteminde yer alan Mail programına e-posta adreslerini nasıl kuracabileceklerini anlatacağız.

Giriş

Menü içeriğinde bulunan Mail uygulamasına giriş yaparak üst barda yer alan Mail>Hesap Ekle seçeneğine tıklayarak E-Posta ekleyeceğiniz sayfaya giriş yapın veya Menü içeriğinde bulunan Sistem Tercihleri butonuna tıklayın. Karşınıza gelen ekranda İnternet Hesapları menüsüne tıklayarak E-Posta ekleyeceğiniz sayfaya giriş yapın.

Kurulum Aşaması

Mail uygulamasına girdikten sonra eğer herhangi bir hesap ekli değil ise e-posta hesabı kurulumu için karşınıza seçenekler çıkaracaktır. Başka Mail Hesabı Ekle seçeneğini işaretleyerek Sürdür butonuna tıklayın.

Bir Mail Hesabı Ekleyin isimli açılan sayfada e-posta hesabınıza ait isim soyisim, e-posta ve e-posta hesabına ait parolanızıgirin ve Yarat butonuna tıklayın.

Parolanın altında Hesabın elle ayarlanması gerekiyor isimli bir uyarı belirecektir. Daha sonrasında Sonraki butonuna tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda hesap türünü belirleyerek (IMAP/POP) e-posta hesap bilgilerinizi girdikten sonra Sonraki butonuna tıklayarak devam edin.

Gelen Posta Sunucusu: mail.alanadiniz.com

Kullanıcı Adı: mail@alanadinizi.com

Parola: şifreniz

Karşınıza gelen ekranda Gelen Posta Sunucusu Kapı Bilgilerini yapılandıracağız. Kapı olarak belirtilen alana 110 değerini girin ve Sonraki butonuna tıklayarak kuruluma devam edebilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda Giden Posta Sunucusu Bilgilerini yapılandıracağız. E-Posta hesap bilgilerinizi girdikten sonra Yarat butonuna tıklayarak devam edin.

Giden Posta(SMTP) Sunucusu: mail.alanadiniz.com

Kullanıcı Adı: mail@alanadinizi.com

Parola: şifreniz

Karşımıza gelen ekranda Giden Posta Sunucusu Kapı Bilgilerini yapılandıracağız. Kapı olarak belirtilen alana 587 değerini girin ve Yarat butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Kurulum Tamamlandı

E-Posta hesabımız sorunsuz olarak kuruldu.

Okunma 945 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05