Tüm Yazılar

Windows Server 2013 Outlook Ayarlamaları
09 Nis

Windows Server 2013 Outlook Ayarlamaları

Windows Server 2003 Outlook Ayarlamaları

Windows server 2013 işletim sisteminde default ayarlar ile outlook ile mail gönderilimi yapılamıyor. Size bunu anlatacağız.

SMTP Portunu 25 yerine 587 olarak değiştireceğiz.

Başlat>Programlar>MailEnable>MailEnable Administrator yolunu takip edin. Soldaki klasörlerde “Connectors”un altında SMTP yazan yere sağ tıklayıp özelliklere (Properties) girin.

Local Domain Name: bir domain adı yazın örn: domainadi.com
Default mail domain name: sunucudaki varsayılan eposta bağlantı adresi örn: mail.domainadi.com
DNS Adress(es): sunucunuzun dns adreslerini yazın örn: 212.10.112.1 212.10.113.1 gibi iki tane varsa boşluk bırakıp yan yana yazın
Specify the email: geçerli bi eposta hesabı yazın ki eposta sunucu varsayılanı olacak.

Sonra “Inbound” sekmesine geçip, “Also listen on alternate port” yazan yerin kutucuğunu işaretleyip form alanına “587″yazın uygula, tamam’a basın.

Herşey hazır. Ayarların oturması için SMTP’yi yeniden başlatalım. Soldaki klasörlerden “System”in içinde Services yazan yere tıklıyoruz. Sağ tarafta “MailEnable SMTP Connectors”a sağ tıklayıp stop diyoruz. Sonra aynı işlemi yapıp startdiyoruz. Hepsi bu kadar.

Outlook üzerindende SMTP Portunu 587 yaptığınızda sorunsuz işlev görecektir.

Okunma 946 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05