Tüm Yazılar

Yandex Mail Servis Ayarları
09 Nis

Yandex Mail Servis Ayarları

Tarayıcınızdan https://kurum.yandex.com.tr adresine giriş yapın. Alan adınızı Yandex’e eklemeden önce kullanıcı giriş yapmalısınız. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra @websiteniz.com yazan alana, alan adınızı yazın ve sonrasında Alan adı ekle butonuna tıklayın.

 

Bir sonraki aşamada, Yandex eklediğiniz alan adının sahibi olduğunuzu doğrulamanızı isteyecek. Bu aşamada 1.Adım Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın başlığı altındaki doğrulama seçeneklerinden herhangi birini gerçekleştirmeniz yeterlidir. Yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde doğrulama gerçekleşecektir.

 

Alan adının sahibi olduğunuzu doğruladıktan sonra, MX ayarlarını yapılandırmanız gerekecektir. MX Kaydı Nasıl Değiştirilir (cPanel) başlıklı makalemizde Yandex için gerekli ayarların nasıl yapılacağından bahsetmiştik. Bu makalemizi inceleyerek yapılandırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler sonunda MX kayıtları değişmiş yada tekrar oluşturulmuş olur.Tam olarak aktivasyonu Alastyr DNS sunucularında 30 dakika genel olarak 24 saati bulabilmektedir.

Yapılandırma sonrası doğrulama için Mx kayıtlarını kontrol et butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Mx kayıtlarınız güncellendikten sonra gerekli alan kaybolacak ve Alan adı bağlandı yazısı ile karşılacaksınız. Daha sonrasında e-posta hesaplarınızı eklemeye başlayabilirsiniz.

Okunma 1494 kez Son Düzenlenme Pazar, 09 Nisan 2017 15:28
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05