Tüm Yazılar

CloudFlare Nedir?
09 Nis

CloudFlare Nedir?

CloudFlare bir CDN hizmetidir. Bu hizmet, sitenize gelen ziyaretçilerin dosyaları bulundukları noktaya en yakın sunuculardan çekerek web sitenizin hızlı açılmasını ve daha az trafik harcamasını sağlayacaktır.

Nasıl Yararlanırım?

CloudFlare CDN hizmetinden yararlanabilmeniz için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir.

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki arayüz ile karşılaşacaksınız. Bu arayüzden web sitelerinizi ekleyebilirsiniz.

Sitenizi ekledikten sonra CloudFlare sitenizi 30-90 sn. içerisinde analiz edecektir. Analiz işlemi tamamlandıktan sonra sitenizi kurulum aşamasına yönlendirecektir.

Karşınıza çıkan arayüzden hosting hesabınıza göre gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

CloudFlare kurulumunun dördüncü aşamasında karşınıza güvenlik ve paket ayarları çıkacaktır. Sitenizdeki ihtiyaca göre buradan ister ücretsiz, isterseniz ücretli paketlerden yararlanabilirsiniz.

CloudFlare kurulumunun son aşamasında sizden name server adreslerinizi güncellemenizi isteyecektir ve böylece CloudFlare kurulumunu tamamlamış olacaksınız.

Okunma 1166 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05