Tüm Yazılar

Manuel Site Taşıma
09 Nis

Manuel Site Taşıma

Sitenizi tam yedek alarak hizmet sağlayacığınız tarafından kurdurabileceğiniz gibi kendinizde manuel kurulum olarak adlandırılan çok kolay bir yöntem ile kurabileceksiniz.

FTP yedeği alma,

FTP ana dizininde bulunan dosyaları bilgisayarınıza indirip bu dosyaları yeni hosting hesabınızın ana dizinine yüklemeniz için bir klasöre kopyalamanız olacak. Ana dizin(httpdocs,www,public_html) klasörünüzün adı kullandığınız yönetim panelinize göre farklı olabilir.

Veritabanı yedeği alma,

phpMyAdmin’e giriş yapın,

Web sitemizin kurulu olduğu veritabanını Dışa Aktar yöntemiyle yedeği bilgisayarımıza indireceğiz. Dışa Aktarma Yöntemi bölümünde “Özel – tüm olası seçenekleri göster” seçeneğini seçerek Sıkıştırma seçeneğini zip olarak seçin ve aşağıdaki Git butonuna tıklayarak yedeği indirin.

İkinci aşamayla birlikte eski hosting hizmetimizdeki işlemlerimizi tamamladık. Artık yeni hosting hizmetimizin ana dizinine dosyalarımızı aktararak, veritabanımızı oluşturup veritabanı yedeğimizi içeri aktaracağız.

FTP yedeği yükleme,

Eski hosting hesabımızdaki ana dizinden indirdiğimiz dosyaları yeni hosting hesabımızın ana dizinine yüklüyoruz.

Veritabanı yedeği yükleme,

Eski hosting hesabımızda phpMyAdmin’den indirdiğimiz .sql.zip uzantılı veritabanı yedeğimizi yüklememiz gerekiyor. Ancak önce yeni hosting hesabımızda veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Veritabanının nasıl oluşturulduğunu öğrenmek için (cPanel, MaestroPanel) makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

phpMyAdmin’e giriş yapın, web sitemizin kuracağımız veritabanını seçerek İçe Aktar yöntemiyle veritabanını sunucuya aktaracağız

Dosya Seç butonuna tıklayarak .zip uzantılı dosyanızı seçerek aşağıdaki Git butonuna tıklayarak yedeği yükleyin.

Veritabanınızda bulunan tablolar sorunsuz bir şekilde içe aktarılırsa, “İçe aktarma başarılı olarak bitti” şeklinde bir bildirim ile karşılaşırsınız.

Okunma 992 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05