Tüm Yazılar

Uyarı

JUser: :_load: 663 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

SSL’in SEO’ya Etkisi Nedir?
09 Nis

SSL’in SEO’ya Etkisi Nedir?

SEO Nedir?

Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization(SEO), web sitelerinizin arama motorlarında üst  sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir.

SEO, uzmanları tarafından iki çeşide ayrılmaktadır.

Site İçi SEO,

web sitesinin içeriğini arama motarlarına uygun olarak düzenleme işlemine (On Page SEO) denir.

Site Dışı SEO,

yapmak için çok sayıda farklı teknik vardır. En popüler olanı ise sitenin kaliteli ve yüksek sayıda backlink’e sahip olmasıdır. Sosyal medyadaki etkinlikler ve marka bilinirliği gibi bir çok etken de arama motorların dikkat ettiği alanlardır. Siteniz için SEO çalışması yapıyorsanız, bunu mutlaka göz önünde bulundurunuz.

SSL Nedir?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SEO için SSL’in önemi nedir?

Google, bloğunda yayınlamış olduğu SSL Sertifikaları ile ilgili makalede, bu sertifikaya sahip siteler güvenli trafik oluşturduğu için arama motorunda yapılan sonuçlarda üst sıralarda yer aldıklarını açıklamıştır. 

Okunma 941 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05