Tüm Yazılar

Winamp Shoutcast DSP Radyo Yayını
09 Nis

Winamp Shoutcast DSP Radyo Yayını

Bilgisayarınızdan radyo yayını yapabilmeniz için Winamp ve Shoutcast DSP Eklentisinin bulunması gerekmektedir. Gerekli program ve eklentiyi indirerek kurulumlarını tamamlayın.

Program ve eklenti kurulumu tamamlandıktan sonra Winamp ara yüzüne sağ tıklayıp Seçenekler > Tercihler (CTRL+K) menüsüne tıklayın.

Winamp Tercihleri penceresinde Eklentiler > DSP/Efekt  sekmesine tıklayıp karşınıza gelen sekmeden ” Nullsoft SHOUTcast Source DSP v1.8.2b …… dsp_sc.dll ” eklentisini seçin.

SHOUTcast Source isimli açılan pencerede size verilen radyo hosting bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Address alanına sunucunun ip adresi, Port ve Password alanına tarafınıza iletilen port ve şifre bilgilerini yazıp Connect butonuna tıklayarak bağlantı sağlayabilirsiniz.

Okunma 1903 kez
Yiğit Web Tasarım

Web tasarım 21.Yüzyılın en büyük iki yeniliğinden birisi olan internetin görsel yüzüdür. İnternet web tasarımı ile birlikte günümüzde            bilgi paylaşımının ve araştırmanın en etkili mecralarından biri haline gelmiştir.İnternetin en büyük avantajı hem servis sağlaması hem servis alabilmesidir. Bu sebeple diğer  iletişim mecralarına oranla çok daha hesaplı ve etkilidir.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

harita

  • İletisim: Ofis : +90 312 274 0 273
    Cep : +90 507 260 97 05